x

handm

Ekologiczna instalacja i pozostałe materiały H&M Conscious

Prawdopodobnie jako pierwsi w Polsce zrealizowaliśmy unikalną formę ekologicznej żywej reklamy wielkoformatowej (ponad 100 m2 wertykalnej ściany z trawy i kwiatów). Instalację wykonaną w 100% z ekologicznych materiałów wystawiono przy ul. Widok w Warszawie z okazji premiery kolekcji H&M Conscious i H&M Conscious Exclusive. Trawa, kwiaty oraz naturalne drewno doskonale wpisały się w wielkomiejski pejzaż, jednocześnie zmieniając betonowo-szklaną przestrzeń pomiędzy sklepem H&M przy ulicy Marszałkowskiej a Pasażem Wiecha w swego rodzaju oazę. Zielona ściana zwracała uwagę, że można tworzyć modę przyjazną środowisku. Ponadto tuż obok ekspozycji stworzono strefę chilloutową (drewniany taras z leżakami i stolikami). Po demontażu instalacji wykorzystana do budowy trawa została przekazana Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva! w Korabiewicach.

Produkcja ta była ogromnym wyzwaniem nie tylko ze względu na unikalny charakter projektu, ale również z uwagi na konieczność spełnienia szeregu wymogów budowlano-konstrukcyjnych, jak i uzyskania pozwoleń na budowę i umieszczenie tego typu instalacji w centrum miasta.

Nasza agencja produkowała również szereg materiałów identyfikacji wizualnej do akcji H&M Conscious „Nie daj się zmarnować modzie”. H&M dba o to, by moda była coraz bardziej przyjazna środowisku, a my cieszymy się, że możemy wspomagać akcje proekologiczne w myśl zasady: Rewear – Reuse – Recycle.